Holanđani sa pola gasa do pobede protiv Austrije

Holandija – Austrija 2:0 (1:0)

Memfis Depaj 11′, Denzel Damfris 66′

Reprezentacija Holandije pobedila je sa 2:0 Austriju u drugom kolu grupe C na Evropskom prvenstvu.

Oni su poveli je u 11. minutu kada je David Alaba skrivio penal. Gol sa bele tačke postigao je Memfis Depaj.

Prvi žuti karton na meču dobija Martin de Ron zbog starta nad Gregoričem.

Memfis Depaj je u 25. minutu probao ali je uputio loptu u spoljni deo mreže.

Obe ekipe teže da uspostave ravnotežu na sredini terena bez većih uzbuđenja nakon gola Holanđana.

U 40. minutu, Memfis Depaj promašuje veliku šansu da povisi rezultat. Dobio je sjajnu loptu na nekoliko metara od gola ali je šutirao preko.

Prvo poluvreme proteklo je u sporom tempu i bez previše uzbuđenja. Holanđani su pokušavali, a osim penala, imali su još šansi za gol koje nisu iskorišćene pa se na odmor otišlo sa minimalnim rezultatom. Austrijanci za prvih 45. minuta uopšte nisu šutnuli na gol a posed lopte skoro je bio izjednačen.

U 60. minutu Holandija je imala veliku priliku da povede 2:0. Nakon kornera, šut igrača Holandije zaustavio je golman Austrije a lopta se potom odbila do njegovog saigrača koji je mogao biti tragičar i postići autogol ali rezultat ostaje nepromenjen.

Holanđani su udvostručili prednost u 66. minutu kada je Malen asistirao Damfrisu za vođstvo Lala. Tek što je ušao u igru, uputio je asistenciju što je velika stvar za jednog rezervistu. Austrijanci su tek u 85. minutu prvi put šutirali u okvir gola. Odigrali su značajno slabiju partiju u odnosu na meč protiv Severne Makedonije.

SENZACIJA: Brozović se vraća u evropski fudbal i to u velikana koji se želi vratiti na stare staze slave?!

Marcelo Brozović bi nakon samo jedne sezone u Saudijskoj Arabiji mogao vratiti na Stari kontinent i to u klub...