Prva pobeda Šveđana na Evropskom prvenstvu (VIDEO)

Reprezentacija Švedske danas je savladala selekciju Slovačke rezultatom 1:0 u okviru drugog kola grupe E na Evropskom prvenstvu.

Ovo je prvi trijumf Šveđana na prvenstvu, dok je za Slovake ovo prvi poraz, nakon iznenađujućeg trijumfa nad reprezentacijom Poljske.

Znatno bolja igra i jednog i drugog tima viđena je u drugom poluvremenu, kada je došlo i do jedinog pogotka na meču. Šveđani su bili bolji što se dokazalo u 76. minutu kada je sviran penal u njihovu korist. Odgovornost je preuzeo Forsberg i pogodio mrežu sa bele tačke za 1:0 u korist reprezentacije Švedske.

Do kraja susreta još jedan opasan napad reprezentativaca Švedske viđen je u 82. minutu kada je Klason šutirao ali je njegov pokušaj izblokiran, pa su tako Šveđani pobedili minimalnim rezultatom u ovoj utakmici.

Real nemilosrdan protiv Baskonije na startu plejofa, Marinković solidan (VIDEO)

Košarkaši madridskog Reala savladali su u svom Vizink centru Baskoniju sa 90-74, u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige. Aktuelni šampion...