”Orlovi” preleteli Akropolj

SrbijaGrčka 75:64 (19:21, 18:13, 23:11, 15:19)

Košarkaška reprezentacija Srbije, u nekompletnom sastavu, pobednik je tradicionalnog Akropolis kupa. U trećem, poslednjem kolu turnira, Srbija je bila bolja od domaćina Grčke rezultatom 75:64, i tako se po sedmi put popela na Olimp. Treće mesto na Akropolis kupu osvojila je selekcija Portorika koja je u trećem kolu pobedila Meksiko sa 75:72.

Imala je Srbija problema na početku meča. Prve poene za našu selekciju ubacio je Boban Marjanović tek posle 2 i po minuta igre. Iskoristili su to Grci i poveli sa 10:2 u 4. minutu igre. Međutim, malo po malo, Srbija je stigla do svoje igre, a prvi put je naš tim poveo u 13. minutu, kada je Dragan Milosavljević pogodio trojku za 25:24. Obe selekcije imale su veliki broj izgubljenih lopti, i to je jedan od razloga slabog učinka u prvih 20 minuta. Po pet trojki su pogodili i jedni i drugi, a Srbija je prvo poluvreme dobila sa 37:34.

Odlični Ognjen Dobrić, svojim 18. poenom u 23. minutu donosi najveću prednost ‘orlovima”, ubacio je trojku za 44:36, Grci su se vratili na 44:40, ali je od tog trenutka prednost tima Igora Kokoškova samo rasla. Srbija je napravila seriju 7:0, Rik Pitino je pokušavao tajm-autima da preseče nalaet rivala, ali mu to nije uspevalo, pa je posle 30 minuta bilo 60:45. U pojednim trenucima igra Srbije bila je veoma atraktivna, kao u slučaju asistencije Avramovića za Jovića i njegovu trojku za 64:47. Pokušali su ”Heleni” da uhvate priključak u finišu meča, spustili su razliku na -8 tri minuta pre kraja, ali je Jović na isteku napada podigao na +10, a odmah zatim pogodio i trojku i tako rešio sve dileme. Na kraju je naš tim slavio sa 75:64.

Avramović i Dobrić su ubacili po 18 poena u selekciji Srbije, dok je 12 dodao Marjanović. Kod Grka najefikasniji bio je Mitoglu sa 17, a dvocifren je bio i Slukas sa 10.

POSLEDNJI POZIV: Preuzmi deo NAGRADNOG FONDA od čak 1.200.000 DINARA!

Pred vama je poslednja šansa da se pridružite i postanete deo promocije KEŠ MANIA u MERIDIANU. Pitate se zašto...