Srbija bolja od Makedonije

Muška rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je i pobedu i u drugoj prijateljskoj utakmici protiv Severne Makedonije. Rezultat je bio 33:23, a prijateljski meč odigran je u Nišu na Čairu.

Naši rukometaši silovito su započeli utakmicu i veoma brzo su stekli veliku prednost koju su tokom utakmice samo uvećavali. Reprezentativci Severne Makedonije sredinom poluvremena nisu uspeli da realizuje tri sedmerca pa je uz vrhunsku igru Srbije razlika samo rasla. Na poluvremenu je Srbija vodila 17:11.

Srbija je silovto igrala i u drugom delu utakmice, tako da neizvesnoti oko pobednika nije bilo.

Najefikasniji u redovima Srbije bili su Vanja Ilić i Dragan Pešmalbek sa po 5 golova, po 4 su postigli Darko Đukić i Petar Đorđić.

Kod gostiju istakli su se Kostevski sa 5 golova i Georgijev i Kuzmanovski sa po 4 gola.