Švajcarska pobedila Tursku: Utakmicu obeležili prelepi golovi

Fudbaleri Švajcarske pobedili su selekciju Turske rezultatom 3:1 u trećem kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.

Najbolji u reprezentaciji Švajcarske bio je dvostruki strelac Šaćiri, ali i Zuber koji je sva tri puta bio asistent.
Prvi gol videli smo u 6. minutu. Strelac je bio Haris Seferović, koji je bio meta mnogih kritika zbog silnih promašenih šansi.

Prednost Švajcaraca duplirao je Šaćiri prelepim pogotkom u 26. minutu, kada je opalio loptu sa nekih 25 metara. Sa tim rezultatom se otišlo i na poluvreme. Turci su imali nekoliko prilika do odlaska na odmor, preko Muldura ali je sjajan bio golman Švajcarske.

Turska je uspela da smanji prednost u 62. minutu kada je pao novi evrogol, Kaveči je iz daljine uputio bombu u gol Švajcarske i smanjio prednost na 2:1.

Nada Turske trajala je svega 6 minuta. Fenomelani Zuber, poslao je pas do Šaćirija koji ponovo postiže prelep gol i povećava prednost na 3:1.

Švajcarci su do kraja sačuvali prednost i osvojili bodove koji će ih kako stvari stoje odvesti u osminu finala. Što se tiče Turske, oni su završili takmičenje bez ijednog osvojenog boda, uz gol razliku 1:8.