Liga nacija: Brazil lako protiv Francuske za finale

Odbojkaška reprezentacija Brazila plasirala se prvi put u finale Lige nacija. Brazilci su lako savladali reprezentaciju Francuske sa 3:0 u setovima (25:20, 25:18, 25:19).

Brazilci su od samog starta pokazali bolju igru, međutim ni Francuzi se nisu predavali, uspeli su u prvom setu da izjednače na 19:19, ali Brazilci su fantastičnim servisima  Satkampa uspeli da naprave seriju 5:0 i privedu prvi set kraju.

U nastavku meča odbojkaši Brazila su bili dominatni, Francuzi su gotovo bili bez ikakvih šansi i izgubili i naredna dva seta.

Najbolji u reprezentaciji Brazila je bio Joandi Leal sa 20 poena, Valas de Souza je dodao 13. Kod Francuza i Žan Patri je sa 12 poena jedini imao dvocifren učinak.

U drugom polufinalu se sastaju Poljska i Slovenija od 15 časova.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...