Savladana prva prepreka: Đere preko Kuevasa do drugog kola Vimbldona

Srpski teniser Laslo Đere uspeo je da se plasira u drugo kolo Vimbldona. On je bio bolji od Pabla Kuevasa sa 3:1 u setovima  (5:7, 6:4, 6:4, 6:4).

Neizvesno je bilo od samog početka. Imao je Đere šansu da osvoji prvi set ali je nije iskoristio, Urugvajac je iskoristio treću brejk loptu i uspeo da osvojio prvi set rezultatom 7:5.

Izgubljeni set je motivisao Đerea da pojača svoju igru, vršio je pritisak na protivnika u narednom periodu igre. Došao je u drugom setu do prve brejk lopte koju je odmah i iskoristio. U naredna dva seta Srbin je pokazao dominaciju, igrao je bolje, napravio po jedan brejk u oba seta što mu je bilo dovoljno da odnese pobedu u ovom duelu.

Naredni protivnik srpskom teniseru biće Italijan Fabio Fonjini koji je bio bolji od Alberta Ramos-Vinjolasa.

Sferopulos: Srećni smo što se vraćamo utakmicama

Košarkaše Crvene zvezde očekuje susret protiv Mege, a trener Janis Sferopulos je izneo očekivanja pred ovaj meč. Zvezda je u...