VIMBLDON: Kecmanović ispao posle pet setova

Miomir Kecmanović je posle velike borbe ispao u drugom kolu Vimbldona. Meč je prekinut u sredu i nastavljen je u četvrtak.

On je posle 5 setova poražen od 10. igrača sveta Roberta Bautista Aguta 3:2, po  setovima 6:3, 7:6, 6:7, 3:6, 6:3.

Prva dva seta su pripala Špancu, da bi u trećem Kecmanović u trećem smanjio rezultat u taj brejku, iako je imao prednost 4:1.

U četvrtom je Kecmanović napravio brejk u sedmom gemu, a potom i u devetom u kojem je potvrdio set i izjednačio na 2:2.

Nažalost, u odlučujućem setu Španac je u osmom gemu napravio brejk koji je održao do kraja i plasirao se u treće kolo.