Kvalifikacije za LŠ: Ferencvaroš lako do pobede, Budućnost poražena od Helsinkija

U prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, Ferencavaroš je bio bolji od Prištine na domaćem terenu, rezultatom 3:0. Poveli su golom Nguena u 71. minutu, da bi vodstvo duplirao Mae u 74. Nedugo nakon toga Blaič je pogotkom postavio konačan rezultat.

Podgorička Budućnost poražena je Finskoj od FK Helsinkija rezultatom 3:1. Domaći su poveli golom Riskija u petom minutu, da bi svega dva minuta kasnije potvrdili vodstvo pogotkom Valenčiča. Posle samo 13 minuta igre Helsinki je vodio 3:0 zahvaljujući Sekseli. Miloš Ričković je sa bele tačke smanjio na 3:1.

Šampion Rumunije Kluž savladao je banjalučki Borac 3:1. Identičnim rezultatom završen je i meč Žalgiris – Linfild.