Srbija u osmini finala na Svetskom prvenstvu za juniore

Juniorska košarkapka reprezntacija nastavlja sa sjajnim igrama na Svetskom prvenstvu koje se održava u Letoniji. Nakon što su savladali Iran i Portoriko, izabranici Zorana Lukića bili su bolji od domaćina turnira Letonije rezultatom 71:70.

Srpski košarkaši su na početku drugog poluvremena imali zaostatak od čak 17 koševa, međutim uspeli su da dobiju treću četvrtinu rezultatom 19:8, i prišli na “minus dva”, a onda 17 sekundi pre kraja trojkom Stefana Todorovića stigli do 3 poena prednosti, koje su sačuvali.

Srbiju je predvodio Nikola Jović sa 16 poena i pet skokova, tri blokade i jednom asistencijom. Dvocifreni su bili Mihailo Petrović sa 12 poena i Vojin Medarević sa 11.

Srbija će u osmini finala sutra igrati protiv Japana.

Doskorašnji NBA košarkaš postaje trener Miciću i Pokuševskom?

Ove sezone su, nakon što nisu dobili priliku u Oklahomi, Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski završili u Šarlot Hornetsima,...