Finiks poveo u finalnoj seriji!

Finiks Sansi su poveli sa 1:0 protiv Milvoki Baksa u prvoj utakmici NBA finala. Oni su na svom parketu slavili rezultatom 118:105.

Najzaslužniji za trijumf Finiksa bio je iskusni Kris Pol. On je meč završio sa 32 pena, 9 asistencija i 2 izgubljene lopte za 37 minuta na parketu. Bio je to njegov debi u NBA finalima, posle mnogih godina koja su mu donela velika razočaranja u plej-ofu. Odlični su bili i Devin Buker sa 27 poena i 6 asistencija i Deandre Ejton sa 22 poena i 19 skokova.

Kod Baksa 29 poena dao je Mildlton, Bruk Lopez je ubacio 20, a Džru Holidej je duel završio sa 10 poena.

Finiks je prelomio utakmicu u trećoj četvrtini u kojoj je sjajni Pol ubacio 16 poena. Iskusni plej se u 16. NBA sezoni bori za prvi “prsten” u karijeri i bio je izuzetno motivisan. Domaćin je imao osam poena prednosti na poluvremenu, a posle treće deonice ona je uvećana na 16 razlike.

Drugi meč velikog NBA finala se igra u noći između četvrtka i petka takođe u Finiksu.

Real nemilosrdan protiv Baskonije na startu plejofa, Marinković solidan (VIDEO)

Košarkaši madridskog Reala savladali su u svom Vizink centru Baskoniju sa 90-74, u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige. Aktuelni šampion...