Makabi i Kairat igrali nerešeno!

Večeras se igraju mečevi prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a posebnu pažnju izazvao je duel između Makabija iz Hafe i Kairata, jer pobednik iz tog dvomeča u drugom kolu ide na Crvenu zvezdu.

Pred punim tribinama u Izraelu, do prednosti su stigli prvo domaćini. Posle ddobre akcije precizan je bio Omer Atzili u 45. minutu. Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U nastavku je trener Kairata napravio nekolikobitnih izmena, ubrzao igru. Dobra igra Kairata, krunisana je golom u 76. minutu. Korner je izveo Nebojša Kosović, bivši fudbaler Partizana, a odličan u skoku je bio Alip koji je silovitim udarcem glavom doneo 1:1, što je bio i konačan rezultat.

Revanš meč je za sedam dana i tada će Zvezda saznati ime protivnika u narednom kolu, i upravo će pobednik tog duela ugostiti Crvenu zvezdu 20. ili 21. jula.

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....