Zvanično: Olimpijske igre u Tokiju bez publike

Zbog sve lošije situacije sa korona virusom, Olimpijske igre u Japanu održaće se bez prisustva publike.

Ministarka Olimpijskih igara Tamajo Marukava objavila je da je ta odluka doneta u četvrtak, nakon razgovora sa svim zvaničnicima i organizatorima.

U Japanu je trenutno na snazi vanredno stanje, a premijer Jošihide Suga rekao je novinarima da će ono biti na snazi od 12. jula do 22. avgusta.

Uzimajući u obzir posledice koje ostavljaju razne vrste ovog virusa i to da ne smemo da dozvolimo da se virus ponovo brzo širi, moramo da preduzmemo sve protivmere, rekao je Suga.

Olimpijske igre su na programu od 23. jula do 8. avgusta.

Povezani članci