Meksiko razbio Francusku, Egipat i Španija podelili bodove!

Fudbaleri Meksika ostvarili su pobedu na svom prvom meču na olimpijskom turniru i to kakvu. Oni su u A grupi pobedili Francusku sa 4:1, dok su u grupi C Egipat i Španija odigrali bez pobednika, rezultat je bio 0:0.

Do slavlja je Meksiko stigao mnogo boljom igrom, i sve je to naplatio u drugom poluvremenu posle sjajnih akcija. Aleksis Vega, zatresao je mrežu Francuske, da bi Sebastijan Kordova u 55. minutu povisio na 2:0.

Francuska je uspela da se vrati u meč kada je Andre-Pjer Žinjak iz penala pogodio u 69. minutu i smanjio na 2:1. Ipak, Meksiko je pritisnuo u zadnjih desetak minuta i postigao još dva gola. Strelci su bili Urijel Antuna i Agire.

Novi Zeland je uspešno počeo turnir u grupi B, pošto je sa 1:0 savladao Južnu Koreju. Jedini gol postigao je Kris Vud u 72. minutu. Radovali su se i fudbaleri Obale Slonovače, koji su bili bolji od Saudijske Arabije 2:1 u grupi D.