Srpski strelci ostali bez finala, Kinez senzacija

Posle Zorane Arunović i Jasmine Milovanović koje se nisu plasirale u finale, taj cilj nisu ispunili ni strelci.

Srpski predstavnici Milenko Sebić i Milutin Stefanović nisu uspeli da se plasiraju u finale u disciplini vazdušna puška 10 metara. Sebić je kvalifikacije završio na 31. mestu, upucavši 623 kruga, dok je Milutin Stefanović bio 38. sa 621. krugom. Ukupno je učestvovalo 47 takmičara, a najboljih osam su prošlo je u finale.

Zlato je pripalo Amerikancu Vilijamu Šaneru, koji je sa 251,6 krugova oborio olimpijski rekord. Ipak, njegovo zlato ostalo je u senci Kineza Šeng Lijao koji osvojio srebrnu medalju. On ima samo 16 godina i uspeo je da se uđe u istoriju ovog sporta.

LOŠA FORMA TRAJE: Kecmanović zaustavljen u Rumuniji

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira među osam najboljih na turniru u Bukureštu. Izgubio je meč osmine...