Fenomenalni Luka Dončić vodio Sloveniju do pobede!

Košarkaška reprezentacija Slovenije savladala je Argentinu  ubedljivim rezultatom 118:100 na otvaranju Olimpijskih igara. Utakmicu je obeležio fenomenalni Luka Dončić.

Najbolji igrač Slovenije postigao je neverovatnih 48 poena za samo 31 minut koliko je proveo na terenu. Već u prvoj četvrtini upisao je 17 poena, na polovremenu došao do kote 31. Dončić je na svoj konto upisao još 12 skokova i pet asistencija.

Slovenija je od samo starta bila bolji rival i imala potpunu konroludešavanja na meču. Već u prvoj četvrtini Slovenci su ima dvocifrenu prednost, na polovremenu ogromnih +20 kada je već sve bilo rešeno.

Dončića je najbolje pratio Klemen Prepelič sa 22. poena, dok je Majk Tobi pored 11 poena imao i 14 skokova.

Kod Argentinaca najbolji je bio Luis Skola sa 23 postignuta poena.

SPEKTAKLI SA SRBIJOM I AUSTRALIJOM: Amerikanci već počeli prodaju karata

Košarkaška reprezentacija SAD-a dolazi na Olimpijske igre u Parizu kao glavni pretendent na zlatnu medalju. Pogotovu što roster od 12...