Krenuli i vaterpolisti, pobeđen je Kazahstan

Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

”Delfini” su bili bolji od Kazahstana i u drugoj rundi olimpijskog turnira slavili sa 19:5. Bilo je to mnogo bolje izdanje izabranika Dejana Savića, koji su u velikoj meri popravili utisak posle poraza od Španije sa 13:12 na startu Igara.

Već do poluvremena naš nacionalni tim je imao četiri gola prednosti, a u trećoj četvrtini je rešeno pitanje pobednika. Tada je Srbija postigla šest pogodaka, a do kraja je nastavila sa dominantnom igrom i ostvarila ubedljivu pobedu.

Pred duela Srbije i Kazahstana u našoj grupi Španija je pobedila Crnu Goru sa 8:6, dok su u A grupi SAD protiv Južne Afrike slavile sa 20:3. Naredni rival Srbije je Australija u četvrtak od 12.50.

Efes rutinski protiv Baskonije, Monako nakon preokreta bolji od Asvela, pobeda Barselone

Košarkaši Efesa savladali su Baskoniju i nastavili borbu za Top 10 Evrolige. Od samog početka turski predstavnik je igrao...