OI: Amerika preko Češke do četvrtfinala, Durent imao meč za pamćenje

Košarkaška selekcija Sjedinjenih Američkih Država plasirala se u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju. Amerikanci su bili bolji od Češke rezultatom  119:84.

Česi su igrali dobro u uvodnim minutima utakmice te su na poluvreme otišli sa vođstvom od 25:18. Međutim to je bilo sve što su mogli uraditi u ovom meču jer su se Amerikanci u nastavku razigrali i po ko zna koji put pokazali dominaciju na terenu.

Ameriku je predvodio Džejson Tejtum sa 27 poena, Kevin Durent je dodao 23, Zek Lavin je imao 13, a Džru Holidej 11 poena.

Durent je postao najbolji strelac SAD svih vremena na Igrama.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...