Miloševićeva Olimpija pobedila Maribor u slovenačkom derbiju!

U velikom derbiju slovenačkog fudbala Olimpija je na svom terenu slavila protiv Maribora rezultatom 3:1 u okviru trećeg kola šampionata.

Olimpija je na stadionu Stožice pobedila Maribor rezultatom 3:1, mada je rezultat mogao da bude još ubedljiviji. Veliko oduševljenje i zadovoljstvo je bilo među 4.000 navijača na tribinama.

Olimpija je odigrala najbolji meč ove sezone. Junak utakmice bio je Antonio Delemea Mlinar koji je domaćina u vođstvo doveo u 37. minutu. Na 2:0 povisio je Almedin Ziljkić u 52. minutu, a već pomenuti Mlinar drugim golom u 56. minutu povisio je na ogromnih 3:0. Gosti su samo uspeli da smanje u 66. minutu golom Vrhoveca iz penala.

Posle ove pobede Olimpija je četvrta sa 4 boda, ali i samo dve utakmice. Ekipa Save Miloševića ima utakmicu manje od svih ekipa ispred nje.

Poznati detalji sukoba: Uhapšeno više od 50 osoba, ima povređenih

Uvertita pred 173. "večiti"derbi između fubalera Crvena zvezde i Partizana bio je sukob huligana. Sada je poznato i više detalja...