Crvena zvezda iščupala minimalnu pobedu (VIDEO)

Crvena zvezda je ostvarila treću pobedu u tekućem prvenstvu pošto je posle dosta muke slavila protiv Napretka 1:0.

Prvo poluvreme bila je svojevrsna uspavanka. Nije tako izgledalo na početku pošto je Ben, a potom i Falko, bio u vrlo izglednoj šansi. Ipak, do kraja prvog dela gotovo da nije bilo ništa vredno pomena.

Kruševljani su imali nekoliko izlta na polovinu crveno-belih, i to obično u kontra napadu pošto su presecali dodavanja na sredini terena. Sve u svemu, rezultat 0:0 bio je realan prikaz stanja na terenu.

U drugom delu izabranici Dejana Stankovića su krenuli nešto angažovanije. Njegoš Petrović je posle 10 minuta imao dobar šut sa 25 metara, ali Šuljagić odlično intervenisao.

Ipak, nastavila je Crvena zvezda da se muči da stvori bilo kakvu ozbiljniju šansu. Prva takvog tipa bila je u 67. minutu kada je Nikola Krstović ostao sam na pet metara, ali je Šuljagić odbranio. Ubrzo, dobru priliku je imao i Ivanić koji je promašio loptu u ključnom trenutku.

Nastavio je domaćin sa napadima, fudbaleri Napretka su se sve više povlačili “u krilo” golmana Šuljagića, a iz jedne takve situacije crveno-beli su došli do gola. Posle jedne oduzete lopte Krstičića, Ben je centrirao, a Gajić je izbegao ofsajd zamku i uspeo je glavom sa pet metara da postigne gol u 76. minutu – 1:0.

Nekoliko minuta posle gola, nova šansa za domaće. Srnić je uposlio Krstovića na boku koji je napravio dobar prodor i tražio je Gavrića na drugoj stativi, ali je odbrana Napretka dobro intervenisala.

Do kraja meča poprilično mirno je sve privedeno kraju i crveno-beli su došli do nove minimalne pobede na svom terenu.

Radnički u derbiju dočekuje Novi Beograd: Nismo bez motiva

U derbiju pretposlednjeg kola Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog dočekuju ekipu Novog Beograda, u sredu, od 18.45 časova, uz...