Brazilci odbranili prvo mesto, Dani Alveš ušao u istoriju (VIDEO)

Fubdaleri Brazila odbranili su zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju pošto su u finalu slavili protiv Španije 2:1 posle produžetaka.

Prvu veliku šansu imali su Brazilci u 36. minutu, kada je fudbaler Evertona Rišairlison promašio jedanesterac tako što je šutirao preko gola. Ipak, ubrzo su “karioke” postigli pogodak za 1:0, a strelac je bio Kunja, na asistenciju Danija Alveša.

U 61. minutu “crvena furija” stiže do egala. Soler je sjajno centrirao na drugu stativu, a kapiten Ojarzabal je zakucao loptu u mrežu – 1:1. Posle tog gola Španci su bili bolji i imali su dve velike prilike da meč reše u regularnom delu, ali se otišlo u dodatnih 30 minuta.

U drugom produžetku Brazil postiže pobedonosni gol, a strelac je fudbaler Zenita Malkolm u 108.minutu.

Osvajanjem ove medalje, Dani Alveš je ponovo postao najtrofejniji fudbaler u istoriji ove igre sa 42 osvojena trofeja.

Iza njega su Inijesta i Leo Mesi sa po 37. Na četvrtom mestu je Đerar Pike sa 35, a potom slede Rajan Gigs, Maksvel, Dalgliš, Buskets, Viktor Baija, Ćavi i Kristijano Ronaldo.

Janakopulos pozvao Dončića: ” Dođi i doživi ovo iskustvo”

Košarkaši Panatinaikosa plasirali su se posle 12 godina na F4 Evrolige, izabacivši Makabi u majstorici. Nakon pobede  vlasnik Panatinaikosa Dimitris...