VELIKO IZNENAĐENJE: Debitantska pobeda za Horhea Martina!

Vozač Dukatija, Horhe Martin, ostvario je svoju prvu pobedu u Moto GP šampionatu, pošto je trijumfovao na trci za veliku nagradu Štajerske.

Startovao je sa pol pozicije a trku je završio u vremenu 38:07,879 minuta.

Drugo mesto na podijumu pripalo je Joanu Miru iz Suzukija koji je imao 1,548 sekundi zaostatka za pobednikom a treče mesto zauzeo je Fabio Kvartararo iz Jamahe sa 9,632 sekunde zaostatka.

Trka je u jednom trenutku bila prekinuta, kada su se u trećem krugu zapalili motori Lorenca Savadorija i Danija Pedrose.

Trenutni lider u generalnom plasmanu je Kvartararo sa 172 poena, drugi je Žoan Zarko sa 132, a treći Joan Mir sa 121 poenom.

Sledeća trka vozi se, za sedam dana, na istoj stazi, ali za veliku nagradu Austrije.

IAKO JE PORAŽEN: Gaske ušao u odabrano društvo!

Francuski teniser Rišar Gaske (37) izgubio je na startu Mastersa u Madridu. Nakon dva seta bio je bolji Italijan Lorenco...