Odbojkašice razbile Mađarsku

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savaldala je u Beogradu selekciju Mađarske sa 3:0 u setovima (25:20, 25:19, 25:17) i tako se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Silovito su krenule izabranice Zorana Terzića već u prvom setu. Stekle su dobru prednost od 6:1, koju su u nastavku samo povećavale. U jednom trenutku razlika je bila i dvocifrena 19:6, te je selektor odlučio da malo promeni postavu, pa su priliku imale devojke sa manjom minutažom.

To je dalo priliku Mađaricama, koje su uspele samo da ubalže poraz u prvom setu.

Druga deonica bila je neizvesnija rezultatski, međutim ni jednog trenutka nije bilo upitno kome će ovaj set pripasti.

Dobri servisi i čvrst blok bili su oružje naših odbojkašica, koje su rutinski odigrale i poslednji, treći set.

Ovu deonicu obeležila je duža pauza zbog greške za zapisničkim stolom, dok je na terenu sve bilo u znaku naših odbojkašica. Ponovo su šansu dobile devojke sa manjom minutažom i ovaj susret mirno privele kraju.

Reprezentacija Srbije u četvrtfinalu sastaće se sa selekcijom Francuske.

Vojvodina obavila veliki posao: Potpis do 2027!

Vojvodina zimus napravila dobar posao pšto je potpisala nekoliko povratnika među kojima je bivši fudbaler Crvene zvezde Njegoš Petrović. On...