Srbija ostala bez medalje!

Odbojkaši reprezentacije Srbije poraženi su od reprezentacije Poljske u borbi za treće mesto na Evropskom prvenstvu rezultatom 3:0 u setovima.

Poljaci su bili dominantniji tim i iskoristili prednost domaćeg terena, a po setovima su bili bolji 25:22, 25:16 i 25:22.

Nakon osvojenog prvog seta, Poljaci su odlučnije ušli i u drugi i odlepili se na 9:5, a do kraja su samo uvećavali prednost i držali utakmicu pod kontrolom. U trećem setu Poljaci su opet bili bolji, ali pred sam finiš, naši odbojkaši su se probudili i stigli do izjednačenja 22:22. Ipak to je bilo nedovoljno da se Srbija izbori za četvrti set jer su Poljaci osvojili tri uzastopna poena i stigli do bronzane medalje.

Poljake do bronze nosili su Leon sa 14 poena, kao i Kočanovski sa 9 i Novakovski sa 7 dok su našem timu najefikasniji bili Ivović sa 10 i Atanasijević sa 9 poena.

PRED RG I OI: Jedna važna promena na turniru u Parizu

Ove godine će krajem maja početi treći grend slem sezone Rolan Garos. Srpski teniser Novak Đoković će braniti titulu osvojenu...