Nova Ajaksova „petarda“, dominacija Tadića! (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa ubedljivo su slavili večeras na gostovanju protiv Fortune Sitard rezultatom 0:5 u okviru šestog kola holandske lige.

Gosti su do vođstva stigli već u 11. minutu golom Berhojsa, a u 27. na 2:0 povećao je Mazrauj. Do kraja poluvremena u listu srelaca upisao se i srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je postigao pogodak u 38. minutu.

Prvi gol u nastavku meča postigao je u 72. minutu Kudus nakon asistencije Tadića, a konačan rezultat postavio je Tagljafiko pet minuta kasnije, kada je još jednom asistirao srpski reprezentativac.

Ekipa Ajaksa nakon „petarde“ protiv Sportinga iz Lisabona u Ligi šampiona i nakon pobede od 9:0 protiv Kambura u prvenstvu, još jednom je pokazala da je u sjajnoj formi. Trenutno su na prvom mestu u ligi sa 16 bodova, dok je ekipa Fortune u zoni ispadanja, sa četiri boda iz pet mečeva.