SA POLA GASA: Rutinski trijumf Partizana u Lučanima (VIDEO)

Mladost Lučani – Partizan 0:2 (0:2)

Gomeš 3′ , Obradović 38′

Mladost Lučani: Kostić, Milošević, Hrkać (od 73′ Katanić), Mićević, Cvetković, Leković, Baha, Jovanović, Selenić (od 46′ Veličković), Perović (od 46′ Danoski), Obradović

Partizan: Stevanović, Živković, Ostojić, Vujačić (od 46′ Miletić), Obradović, Zdjelar, Jojić, Terzić (od 46′ Jović), Natho (od 70′ Lutovac), Menig (od 70′ Holender), Gomeš

Fudbaleri Partizana, savladali su Mladost iz Lučana, u okviru 10. kola, Superlige Srbije. Crno beli su time, zadržali bodovnu prednost nad Crvenom zvezdom, koja ima neodigrani meč sa Voždovcem. Trener Stanojević, promenio je čak pet igrača, u odnosu na derbi, ali to se nije odrazilo na rezultat.

Nije se dugo čekalo na pogodak. Već u 3. minutu, Partizan je poveo golom Rikarda, koji je sjajno šutirao glavom, na dodavanje Ivana Obradovića. Crno beli su nastavili sa opasnim napadima. Mogao je Partizan do 2:0, ali se Kvinsi Menig, okliznuo u odsudnom trenutku.

U 18. minutu, sudarili su se Leković i Terzić, pa su obojica završili sa zavojima na glavi. Ponovo je pokušao Rikardo, ali je njegov šut, u 21. minutu, išao pravo u golmana Kostića. Partizan je nastavio da pritiska, što je urodilo plodom u 38. minutu. Nakon asistencije Rikardu,u strelce se upisao Obradović, i povisio na 2:0.

Partizan je, već u 52. minutu, propustio priliku za 3:0. Natho je oklevao, ali je izblokiran, nakon nekoliko driblinga. Lučanci su, u 65. minutu, imali odličnu šansu, da smanje na 2:1, i unesu neizvesnost. Šut Bahe, maestralnom paradom, zaustavio je Stevanović. ’

Pritiskali su crno beli, ali nisu uspevali da postignu treći pogodak. Ipak, u tome su uspeli, tek u 83. minutu, ali je pogodak poništen. Uprkos pogotku Jovića, Gomeš je bio u ofsajdu. Do kraja meča, nije bilo većih šansi, pa su tako crno beli, zabeležili još jednu pobedu u šampionatu.

DVE RUNDE DO KRAJA: Ništa još nije gotovo, Partizan pred vratima plej-ina

Košarkaši Partizana propustili su veliku priliku da prošle večeri upišu 15 trijumf u Evroligi. Na svom terenu izgubili su od...