Arsenal – Totenhem: “Topdžije” pregazile najvećeg rivala! (VIDEO)

Fudbaleri Arsenala savladali su na svom stadionu ekipu Totenhema u derbiju severnog Londona rezultatom 3:1, u okviru šestog kola Premijer lige.

“Topdžije” su do vođstva stigle već u 12. minutu golom Smita Rou, koji je postigao svoj prvi pogodak u ovoj sezoni. Na drugi gol nije se dugo čekalo, pa je u 27. minutu na 2:0 povećao Obamejeng, nakon sjajne kontre i asistencije Roua. U 34. minutu otvorila se još jedna kontra domaćih, a napad je uspešno realizovao Saka, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, gosti su imali znatno veći posed lopte, a najviše su pokušavali preko Kejna. Ipak strelac jedinog gola u nastavku bio je Hjong min Son u 79. minutu, nakon asistencije Serhija Regiljona. Ispostavilo se da je to bio samo utešni pogodak za Spurse jer nije bilo vremena za povratak gostiju.

Nakon ove pobede ekipa Mikela Artete ima devet bodova i nalazi se na 10. poziciji dok je Totenhem sa istim brojem bodova na jednoj poziciji ispod, zbog lošije gol razlike.