Budućnost savladala FMP: “Panteri” pali tek u finišu

Budućnost je u prvom kolu Admiral Bet ABA lige slavila kod kuće, u “Morači” protiv FMP-a, rezultatom 82:72 .

Budućnost je efikasnom prvom četvrtinom (26:20) najavila lak posao, imala je +9 na poluvremenu Rezultat na poluvrmenu bio je 46:37 u korist Podgoričana.

FMP je sjajnom igrom u kontranapadima uzvratio u trećem periodu izjednačivši na 55:55, nakon čega je Budućnost uspela da se vrati na +5 ali “panteri” su se opet vratali u egal. Tasić je upisao nekoliko važnih poena, pa je ekipa iz Železnika smanjila prednost na 64:59 pred poslednji kvartal.

Sredinom poslednjeg perioda Budućnost dominacijom u skoku i reketu uspeva da se “odlepi” na 74:68, a onda nakon što je odbio novi nalet gostiju (74:72), konačno “prelama” meč u poslednjih 90 sekundi za konačnu dvocifrenu pobedu.

Najbolji u Budućnosti bio je Džastin Kobs sa 18 poena, 13 je dodao Denis Sili, 12 je ubacio Petar Popović.

Najefikasniji u redovima FMP bio je Brajs Džons sa 13 poena, po 12 su ubacili Geret Nevels i Nenad Nerandžić .