Partizan slavio u Splitu, sa dve pobede se vraća iz Hrvatske

Košarkaši Partizana su u vrlo tvrdoj utakmici 2. kola ABA lige savladali Split 59:69.

Dosta tvrdo prvo poluvreme je viđeno u Gripama.

Partizan je preko dobrog šuta došao brzo do 10 poena viška (5:15), međutim crno-beli su imali velikih problema da obezbede defanzivni skok, tako da se Split do kraja prvog perioda vratio u igru i prvih 10 minuta je završeno 17:19.

U drugo četvrtini viđena je slična košarka, a domaći su imali velikih problema sa šutem van 6,75. od rezultata 20:22, na 8 minuta pre kraja drugog perioda, Split je do kraja postigao svega 4 poena, a crno-beli su malo po malo podizali prednost do 24:38 posle 20 minuta.

Ostaće zapamćeno da je Split za 20 minuta imao šut za 3 neverovatnih 1/21.

U trećem periodu Partizan je kontrolisao igru većim delom perioda. Prednost je rasla, a Split je nastavio da ima velikih problema u šutu.

Ipak, krajem trećeg perioda, domaći su sputili prednost, čak su i pobedili četvrtinu i na pauzu se otišlo sa 43:53.

U četvrtom periodu Split je počeo da ubacuje za tri poena. Tačnije Perković je vezao 9 poena, koji su smanjili prednost Partizana na 6 poena. Mešutim, posle tajm-auta Željka Obradovića, crno-beli su ubrzo ponovo bili na dvocifrenoj razlici, koju su do kraja i sačuvali i trijumfovali 59:69.

Najefikasniji u Partizanu bili su Ledej sa 15, Smajlagić 12 poena, Mur je dao 9.

U Splitu najviše poena je dao Perković 17, i on je bio jedini dvocifreni igrač u ekipi.

Posle ovog meča partizan ima skor 2-0, dok Split ima 0-2.

Tadić promašio penal, Olimpijakos ispisao istoriju!

Fenerbahče je večeras na svom terenu dočekao Olimpijakos. Viđena je još jedna neizvesna utakmica posle 3:2 za Grke u...