La liga: Osasuna srušila Valjekano u finišu i prekinula niz pobeda Falkaa i družine! (VIDEO)

Fudbaleri Osasune savladali su na svom stadionu Rajo Valjekano rezultatom 1:0, u osmom kolu španske La lige.

U prvom delu igre najbolju priliku za Osasunu propustio je Kike Garsija, koji se prošetao kroz odbranu gostiju, ali je njegov šut zaustavio golman Dimitrijevski. Nakon prvih 45 minuta bilo je 0:0.

U nastavku igre, Osasuna je imala veću inicijativu. Stvorili su dobre šanse, ali Martinez je izblokiran u 71. minutu kada je šutirao iz kaznenog prostora. Još jednom se Martinez nekoliko minuta kasnije ušetao u kazneni prostor Valjekana, ali su defanzivci gostujućeg tima uspeli da na vreme otklone opasnost.

Činilo se da će se utakmica završiti bez golova, ali onda je u nadoknadi vremena Manu Sančez odlično zahvatio glavom loptu koju je poslao Kote i tako Osasuni doneo ceo plen.

Falkao danas nije uspeo da spasi Valjekano, a zamenjen je nakon 57. minuta igre.

Ceo meč u pobedničkoj ekipi odigrao je naš Darko Brašanac.

Osasuna je prekinula niz od tri uzastopne pobede Valjekana i naneli im prvi poraz u La ligi još od 22. avgusta, kada su izgubili od Sosijedada.

Osasuna ovom pobedom stigla je do 14. boda, a Valjekano ostaje na 13 nakon osam odigranih mečeva.

Pomeraju se utakmice 33. kola Superlige!

Tokom uskršnjih praznika neće se igrati fudbal u Superligi. Umesto toga, 33. kolo elitnog domaćeg takmičenja počeće tri dana...