Feran poslao Španiju u finale, prekinut neverovatan niz Italije bez poraza (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Španije prvi je finalista Lige nacija, pošto je u Milanu savladala Italiju 2:1 (2:0). Na taj način prekinut je neverovatan niz Italije od 37 mečeva bez poraza.

Oba gola za “crvenu furiju” delo su Ferana Toresa. Prvi je dao u 17. minutu, a drugi krajem prvog poluvremena.

Možda i ključni trenutak meča desio se u 42. minutu kada je Leonardo Bonući dobio drugi žuti karton i na taj način ostavio Italiju sa igračem manje do kraja meča.

Takođe, pri rezultatu 1:0 za Španiju, Lorenco Insisnje je prospustio dve velike prilike za izjednačenje.

U drugom delu Španija je kontrolisala meč, ali ipak u 83. minutu, napravili su veliku grešku u odbrani i Lorenco Pelegrini, na dodavanja Federika Kjeze, je dao nadu šampionima Evrope.

Ipak, do kraja meča Španija je rutinski sačuvala vođstvo.

U finalu u nedelju čekaju pobednika meča Francuska-Belgija, koji se u četvrtak igra u Torinu.