NBA LIGA: Niksi i Bulsi ubedljivi, slavile i Rakete, oglasio se požarni alarm!

U noći, između utorka i srede, odigrano je tri utakmice, predsezone NBA lige, dok je četvrta prekinuta. Sinoć nisu nastupali srpski košarkaši.

Njujork Niksi, savladali su Indijana Pejserse, sa 125:104. Domaćini su, u prvoj četvrtini, preuzeli vođstvo, i nisu ga ispuštali do kraja. Predvodio ih je Džulijus Rendl, sa 20 poena. Pored njega, još šestorica igrača bili su dvocifreni. Kod gostiju, Kris Duarte, imao je 15 poena, pratio ga je Džru Holidej sa 13 koševa.

Čikago je, veoma ubedljivo, porazio Klivlend Kavalirse, sa 36 poena razlike. Bilo je 131:95, za Bulse, koje je predvodio Zek Levin, sa 25 poena. Demar Derozan dodao je 13 koševa. Kolin Sekston, sa 14 poena, bio je najefikasniji,u poraženom timu. Kavalirsi su jedino uspeli, da dobiju četvrtu četvrtinu, što im nije bilo dovoljno za pobedu.

Hjuston Rokitsi, u neizvesnoj završnici, pobedili su Vašington, sa 125:119. Ključno je bilo, pet slobodnih bacanja, Armoni Bruksa i Dantea Eksuma, pri rezultatu 120:119, za Rakete. Njihov najbolji pojedinac, bio je Kevin Porter Junior, sa 25 poena. Danijel Tajs, Džejlen Grin, i Džoš Kristofer, takođe su bili dvocifreni. U ekipi Vizardsa, istakao se Bredli Bil, sa 18 koševa, a pratio ga je, Eron Holidej sa 17 poena.

Meč Memfisa i Milvokija, prekinut je na kraju treće četvrtine. Razlog je, zato što se oglasio požarni alarm, ali se ispostavilo kao lažna uzbuna. Do prekida Grizlisi, su bili bolji, i vodili su 87:77. Dža Morant, imao je 27 poena, kod domaćeg tima. Sa druge strane, Džordan Evora, je u trenutku prekida, sa 16 koševa, bio najefikasniji igrač aktuelnog šampiona. Naši košarkaši, priliku za nastup, imaće sutra, kada se u direktnom duelu, budu sreli Nikola Jokić, na meču Golden Stejta i Denvera. Atlanta, Bogdana Bogdanovića, svoj meč igra, protiv Klivlenda. Šansu da zaigra, imaće i Boban Marjanović,  jer Dalas dočekuje Jutu Džez.