Srbija se mučila, pa deklasirala Jermeniju

Mlada reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu u kvalifikacijama za EP u Jermeniji 4:1.

Meč nije dobro počeo za izabranike Zvonka Živkovića. Jermenija je bila daleko bolji rival u prvom poluvremenu, a u 36. minutu preko Mirzojana domaćin je došao do vođstva.

U drugom poluvremenu viđena je daleko bolja igra Srbije. Do izjednačenja došlo je brzo po početku drugog poluvremena, pošto je Eraković iskoristio asistenciju Gavrića.

Posle tog gola Jermenija je ubrzo imala veliku priliku kada su pogodili prečku. U narednom periodu usledio je pad ritma, i utakmica je bila poprilično rastrzana sa mnogo faulova.

I kada se činilo da će doći do podele bodova, Srbija je posle jedne gužve u kaznenom prostoru, a najsnalažljiviji je bio Aleksa Terzić.

Jermeni su posle tog gola potpuno pali i do kraja je Srbija postigla još dva gola i promašila penal.

Na 3:1 je povisio Tedić, a u nadoknadi vremena Gavrić je promašio jedanesterac pošto je šutirao visoko preko gola. Ipak, samo koji momenat kasnije Gavrić je ipak postigao gol i na taj način postavio konačnih 4:1.

Posle ovog meča Srbija ima 4 boda iz tri meča, dok je Jermenija ostala na 3 boda iz četiri odigrana meča.

Sledeći meč “orlići” igraju 12. oktobra protiv Francuske.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...