ABA liga: Budućnost se mučila, ali na kraju savladala Split!

Košarkaši Budućnosti savladali su na svom terenu ekipu Splita rezultatom 75:66, u okviru trećeg kola regionalne ABA lige. Po četvrtinama je bilo 23:18, 21:20, 16:20 i 15:8.

Izabranici Aleksandra Džikića nisu igrali na najvišem nivou. Imali su u trećoj četvrtini dvocifrenu prednost (58:45), ali su je ubrzo prokockali, pa su Splićani pred poslednju četvrtinu stigli na samo dva poena zaostatka.

Ipak, Budućnost je uspela da u poslednjem kvartalu slomi otpor gostiju i opravda ulogu favorita u ovom meču.

Najefikasniji u sastavu Budućnosti bili su Marko Jagodić Kuridža sa 18, Džastin Kobs sa 12, Vili Rid sa 10. U timu Splita, najviše su se istakli Darko Bajo sa 20 poena i devet skokova, Nejc Barič sa 12 i Tonko Vuko sa devet poena.

Budućnost nakon ovog meča ima skor 2:1 dok je ekipa Splita upisala i treći poraz u isto toliko mečeva.

Real nemilosrdan protiv Baskonije na startu plejofa, Marinković solidan (VIDEO)

Košarkaši madridskog Reala savladali su u svom Vizink centru Baskoniju sa 90-74, u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige. Aktuelni šampion...