Prvi poraz Zvezde u sezoni: Igokea oborila šampiona

Košarkaši Igokee u okviru 3. kola ABA lige u Laktašima savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 73:68.

Igokea je sjajno odigrala prvo poluvreme i na odmor je otišla sa velikih 22 poena prednosti. Druga deonica je u potpunosti pripala Igokei gde je rezultat bio 23:8, a stečenu prednost su sačuvli do samog kraja.Prvo poluvreme se zavrsilo rezultatom 44:22.

Domaćin je početkom trećeg dela imao najveću prednost, gde je Zvezdu ostavio na plus 23, ali su Beograđani uspeli da se konsoliduju i u finišu tog dela meča dođu do 52:44.

Nastavila je Zvezda da igra dobro u poslednhjoj četvrtini i uspela da stigne do 56:51 u 34. minutu. Međutim usledio je pad koncentracije, pa su crveno beli nekoliko napada loše odigrali.Tada je na scenu stupio nekadašnji igrač crveno-belih Aleksa Radanov pa je Igokea u 36. minutu ponovo imala dvocifrenu prednost 62:51. Tu je pitanje pobednika i definitivno bilo rešeno

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je  Antabija Voker sa 15 poena, Markel Starks je ubacio 14 kao i Radanov.

Nikola Kalinić je bio najbolji kod Zvezde sa 16 poena, Mitrović je dao 13, a Nikola Ivanović 10.

SERIJA A: Nezadovoljni Španac doneo važnu pobedu Laciju (VIDEO)

U prvom meču 33. kola Serije A, fudbaleri Lacija savladali su Đenovu u gostima 0:1. Strelac jedinog gola bio je...