Holanđanin prestigao Mitrovića na listi strelaca!

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nije više najbolji strelac dosadašnjeg dela kvalifikacija za Mundijal, budući da ga je večeras pretekao Holanđanin Memfis Depaj, a Barselonin krilni napadač takođe je prvi i po broju asistencija i ima ih šest.

Depaj je u večerašnjoj ubedljivoj pobedi Holandije nad Gibraltarom (6:0) učestvovao sa dva pogotka. Iako nije iskoristio prvi jedanaesterac u 19. minutu, pogodio je samo dva minuta kasnije nakon asistencije Klasena, a onda je u nadoknadi prvog poluvremena bio sigran sa bele tačke. To je bio njegov deveti gol u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, pa je izbio na prvo mesto liste strelaca. Iza njega su naš Aleksandar Mitrović i Izrealac Erhan Zahavija, koji imaju po sedam pogodaka.