EVROLIGA: Efes ne zna za pobedu, Srbi efikasni

Prošlogodišnji šampion EVrolige Anadolu Efes izgubio je i četvrti uzastopni put na početku sezone. Bolja je bila Olimpija iz MIlana rezultatom 75-71.

SUprotno, od Efesa, njihov danšnji protivnik ima maksimalni bilans u najelitnijem evropskom takmičenju.

I pored loših rezultata svog kluba, Vasilije Micić i Filip Petrušev su poprilično efikasni. MVP prošlogodišnjeg takmičenja upisao je 17 poena i 5 asistencija, doduše uz lošije procente šuta, dok je mladi centat uz 10 poena imao i 5 skokova.

Na drugoj strani, najviše poena je imao Malkom Dilejni – 16, a dodao je i 5 asistencija.

Real Madrid je na svom parketu demolirao Panatinaikos rezultatom 88-65.

Madridski velikan je stekao osetniju prednost u prvoj četvrtini (+12, koju) i tu identičnu razliku održavao do kraja poluvremena, a i kasnije na kraju treće četvrtine. U poslednjoj četvrtini je dodatno pojačao i praktično duplirao tu razliku.

Real su do pobede vodili Tavares sa 17, kome je pritom falio skok do dabl-dabl učinka, Abalde sa poenom manje i Jabusele, koji je upisao 14 poena i 7 skokova.

Ipak, najefikasniji igrač utakmice je bio iz redova poraženog sastava. Šuter grčke ekipe Makon postigao je 18 poena.

ZAVRŠIO EPIZODU U RUSIJI: Nekadašnji šampion Evrope pronašao novi angažman

Košarkaška prvenstva širom Evrope ulaze u završnu fazu. Isto je i sa takmičenjem u Izraelu. Tamošnji Hapoel Jerusalim je za...