Čelsi trijumfovao minimalnim rezultatom, Brenftord promašivao stopostotne šanse, Mendi branio nemoguće! (VIDEO)

Fudbaleri Čelsija pobedili su minimalnim rezultatom 1:0 ekipu Brentforda u gostima, u osmom kolu Premijer lige.

Prvo poluvreme pripalo je ekipi Čelsija, a inicjativu “Plavih” krunisao je golom Čilvel u finišu prvog dela igre. On je pokupio odbijenu loptu sa ivice šesnaesterca i poslao je u mrežu.

U drugom delu igre viđena je mnogo bolja partija Brentforda, posebno u poslednjih desetak minuta igre, kada je praktično nastupila opasada gola gostiju. O tome govori podatak da su domaći imali u drugom delu čak 15 udaraca, a gosti samo jedan. Čelsiju je saveznik u ovom meču bila i stativa, koju je pogodio Mbeumo. Za Čelsi u drugom delu igre najbolju priliku je imao Lukaku, ali poslao je loptu preko gola.

Brentford je propustio nekoliko stopostotnih prilika, a Mendi je spašavao lidere prvenstva. Janson je imao dve fantastične prilike, ali jednom je Mendi zaustavio loptu glavom, a drugi put sprečio je pokušaj makazica i praktično izvadio loptu iz gola.

Čelsi ostaje lider sa 19 bodova, a Brentford je trenutni sedmi sa 12 osvojenih bodova.

Bandović nakon plasmana u finale Kupa: Zaslužili smo!

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu i plasirali se u finale Kupa Srbije. Trener Novosađana Božidar Bandović rekao...