La liga: Valjekano gazi ka samom vrhu tabele, pao i Elće! (VIDEO)

Fudbaleri Rajo Valjekana savladali su na svom stadionu Elće rezultatom 2:1, u okvriu devetog kola španske La lige.

Valjekanu je ovo peti trijumf iz devet mečeva. Seriju pobeda u prošlom kolu prekinula im je Osasuna, ali Valjekano je danas stigao do nova tri boda, i to nakon preokreta. Elće je sitgao u vođstvo već u 14. minutu golom Lukasa Boje. Ipak, Hernandez je izjednačio u 26. minutu.

Čovek odluke bio je Rendi Nteka, koji je ušao sa klupe. Pobedu domaćim doneo je u 65. minutu.

Valjekano trenutno ima 16 bodova i zauzima četvrtu poziciju na tabeli dok je Elće na 14. mestu sa devet osvojenih bodova.

ŠPANCI PIŠU: Ivanović bi mogao da završi četvrti mandat u Baskonji, spremna zamena!

Košarkaši Baskonje večeras igraju odlučujuću utakmicu u Evroligi. Ukoliko savladaju Virtus, igraće plej-of seriju sa Real Madridom. U španskom prvenstvu su...