PRED DOLAZAK ZVEZDE: Mornar ostvario prvu pobedu u sezoni!

Košarkaši Mornara ostvarili su prvu pobedu u zvaničnoj utakmici u ovoj sezoni, pošto su u drugom kolu FIBA Evrokupa savladali holandski Lejden u na domaćem parketu 87:74.

Barani su u dosadašnjem delu sezone odigrali 6 zvaničnih utakmica i u svih 6 su doživeli poraze.

I u ovom meču nije išlo sve lako. Gosti su imali prednost od 2 poena posle 30 minuta igre, ali je Mornar odličnom četvrtom četvrtinom, koju je dobio 25:10, ostvario pobedu.

Najefikasniji kod pobednika bio je Strahinja Mićović sa 20 poena, dok su Luis i Mihailović postigli po 13.

Kod gostiju ubedljivo najefikasniji je bio Mitgard sa 27 poena i pri tom je dodao 11 skokova.

Naredni meč Barani igraju u nedelju kada im stiže aktuelni šampion ABA lige Crvena zvezda.

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....