EL: Sigurni Olimpijakos i Makabi, Žižiću izmakao dabl-dabl

U utakmicama 6. kola Evrolige pobede su ostvarile ekipe Olimpijakosa i Makabija.

Olimpijakos je u Pireju slavio protiv berlinske Albe sa 87-83.

Grčki tim je vodio od samog starta utakmice (najviše sa +16), i prednost održavao do samog kraja. Ipak, nemački tim je pripretio na kraju, ali je uspeo samo da izgubi malom razlikom.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je iz redova poraženog tima. Da Silva je postigao 17 poena, dok je u Olimpijakosu Dorsi upisao 13, a Papanikolau 12 poena.

U sledećem kolu Alba će, u nemačkom derbiju, ugostiti Bajern, a Olimpijakos turski Fenerbahče.

Košarkaši Makabija iz Tel Aviva ubedljivo su dobili litvanski Žalgiris na domaćem parketu rezultatom 76-62.

Nakon što su gosti iz Litvanije dobili prvi period igre sa 20-16, stvari su počele da s emenjaju. Na kraju poluvremena je bilo 39-30 za izraelskog velikana, a prednost se nadalje samo povećavala. Najveća razlika je bili od 19 poena, u poslednjoj četvrtini.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Milaknis u Žalgirisu, i Vilijams u Makabiju, sa po 17 poena. Hrvatski centar Ante Žižić je flertovao sa dabl-dablom jer je upisao 14 poena i 9 skoova.

U sledećem kolu Makabi će igrati protiv Barselone na domaćem parketu, a Žalgiris u Istanbulu protiv Anadolu Efesa.

NOVI SKANDAL U SRPSKOJ KOŠARCI: Srpski košarkaš suspendovan zbog korišćenja kokaina

Nakon što je zbog nameštanja utakmica izrečena doživotna suspenzija Marku Radonjiću, nekadašnjem košarkašu FMP-a i Borca, novi skandal potresa...