EL: Lake pobede Bajerna i Makabija

U okviru 7. kola Evrolige, pobede su zabeležili Bajern iz Minhena i Makabi iz Tel Aviva.

Berlinska Alba je u nemačkom duelu na svom parketu izgubila od Bajerna sa 82-69.

Nakon početne blage prednosti, Bajern je preokrenuo i održavao jednocifreno vođstvo, sve dok u poslednjem delu utakmice nije dodatno pojačao i definitivno prelomio utakmicu.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Darun Hilijard sa 25 poena, uz 6 skokova i 3 asistencije. Za Albu je Maodo Lo upisao 23 poena.

U sledećem kolu, Bajern dočekuje Real Madrid, dok će Alba igrati u Litvaniji protiv Žalgirisa.

Košarkaši Makabija iznenađujuće lako su ostvarili pobedu nad Barselonom, na svom parketu, 85-68.

Košarkaši izraelskog velikana krenuli su jako od samog starta i već posle prvih 10 minuta imali dvocifrenu prednost (31-18), dok je već do kraja poluvremena bilo i +20 (56-36). Španski tim nije mogao ozbiljnije da ugrozi domaćina u drugom poluvremenu.

Najefikasniji na utakmici bio je Kori Higins sa 20 poena, dok je Mirotić upisao 17. U pobedničkom sastavu, Nanali je upisao 17 poena, uz 3 skoka i 4 asistencije, dok je Vilbekin imao poen manje.

Milojević nakon plasmana u finale: Pohvala za navijače, Partizanu mnogo sreće u nastavku sezone

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan na svom stadionu rezultatom 2:0 i plasirali se u finale Kupa Srbije gde...