ABA liga: Krka ubedljiva protiv Studentskog centra!

Košarkaši Krke kao domaćini savladali su ubedljivo ekipu Studentskog centra rezultatom 87:70, u šestom kolu regionlane ABA lige.

Po četvrtianam je bilo 21:12, 29:19, 18:20, 19:19.

Krka je krenula agresivno od samog starta, napravila značajnu razliku nakon prve deonice,a onda u drugoj ubacili čak 29 poena. Uspeli su Studenti da odigraju bolje u nastavku, pa im je tesno pripala treća četvrtina. U poslednji kvartal ipak su gosti ušli sa velikim zaostatkom, od čak -17, pa nisu imali dovoljno snage da nadoknade sve propušteno iz prvog poluvremena.

Krku je do pobede predvodio iskusni Rok Stipčević koji je zabeležio 22 poena i osam asistencija, uz šut četiri od osam za tri poena. Sledili su ga Lapornik sa 15 poena i Kosi i Macura sa po 13 poena.

Najbolji u poraženoj ekipi bili su Vinjales sa 17 poena i Tišma sa jednim poenom manje.

Krka je nakon ovog meča na skoru od tri pobede i tri poraza, a identičan učinak ima Studentski centar.

Partizan odlučio da igra Kup: “Sudija poslat od strane FSS da spreči da pobedi Partizan”

Dugo je trajalo natezanje oko toga da li će Partizan u sredu izaći na megdan Crvenoj zvezdi u polufinalu...