Goleada u Milanovcu: Napredak gurnuo Metalac ka dnu tabele

Fubdaleri Napretka iz Kruševca slavili su na gostovanju u Gornjem Milanovcu savladavši Metalac 3:2.

Napredak je tako slavio u Superligi prvi put od kraja septembra.

Gosti su poveli 0:2 preko Tomića i Kerkeza u 24. odnosno 40. minutu. Domaći su u 45. minutu preko Krajišnika smanjili na 1:2 i mislilo se da će to biti rezultat prvog polivremena.

Ipak, u nadoknadi Đorđe Jovanović postiže i treći gol za Napredak i sa 1:3 se odlazi na odmor.

Metalac je drugo poluvreme krenuo kako je i poželeo, u 49. minutu Stojić smanjuje na 2:3, ali do kraja meča nisu uspeli više od toga.

Posle ovog mela Napredak ima 23 boda i nalazi se na 5. mestu na tabeli, dok Metalac je pretposlednji sa 12 bodova, i jedino je Novi Pazar ima manje bodova od njih.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...