Novak se mučio, ali savladao Fučoviča!

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Martona Fučoviča sa 2:1 u setovima (6:2, 4:6, 6:3) i plasirao se u treće kolo Mastersa u Parizu.

Đoković je prilično lako osvojio prvi set, nakon manje od 40 minuta igre. Ipak, problemi za našeg tenisera nastali su u drugom setu. Uspeo je Fučovič tada da uzme brejk, a Novak nije uspeo da ga vrati.

U trećem setu Đoković je pokazao karakter. Iako je Mađar delovao bolje i svežije, Novak je pri rezultatu 1:1 u gemovima krenuo odlučnije. Mučio se dosta Novak sa protivnikom tokom ovog seta, ali je na kraju uspeo da ga osvoji sa 6:3. Do trijumfa Đoković je stigao nakon nešto više od dva sata igre.

Novak će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Manarino – Monfis.

NOVI PRESEK: Srbija pala na FIFA rang listi

Fudbalska reprezentacija Srbije pala je za jedno mesto u odnosu na prethodni presek.  Na ovaj pad uticali su rezultati...