EL: Makabi ubedljiv u Španiji

Košarkaši Makabija iz Tel Aviva pobedili su u Fernando Buesa areni kao gosti tim Baskonije sa 87-69.

Košarkaši izraelskog tima bili su bolji u tri četvrtine, dok je treći period završen nerešeno.

Ključna prednost je stečena u drugoj četvrtini, kada su se gosti odlepili i na poluvreme otišli sa viškom od 9 poena (44-35).

U trećoj četvrtini su održali postojeću, i dodatno povećali prednost, dok su u poslednjem kvatalu dotukli rivala. Najveća razlika koju su ostvarili bila je 21 poen(83-62).

Najefikasniji je bio Derik Vilijams sa 21 poenom, na šta je dodao i 7 skokova i 2 asistencije. Rejnolds i Ante Žižić u pobedničkom timu postigli su po 16 poena. U redovima domaćina Boldvin je imao 15 poena, uz po 5 skokova i asistencija, dok su Kostelo i Fontekio (7 skokova, 2 asistencije) skupili po 13.

DVE RUNDE DO KRAJA: Ništa još nije gotovo, Partizan pred vratima plej-ina

Košarkaši Partizana propustili su veliku priliku da prošle večeri upišu 15 trijumf u Evroligi. Na svom terenu izgubili su od...