VATERPOLO: Partizan savladao Crvenu zvezdu u uzbudljivom meču!

Vaterpolisti Partizana slavili su u “večitom derbiju” protiv Crvene zvezde na gostovanju rezultatom 10:11, u šestom kolu Superlige Srbije.

Crvena zvezda bolje je otvorila meč. Ipak, prva deonica završena je nerešeno – 3:3. U drugoj četvrtini, Zvezda je bila mnogo dominantnija i stvorila razliku od tri gola na poluvremenu – 6:3. U trećoj deonici, Partizan je preuzeo kontrolu i uspeo da izjednači, a bilo je 8:8. U veoma uzbudljivoj poslednjoj četvrtini, Partizan je na kraju bio bolji za gol. 40 sekundi pre kraja Stefan Mitrović je bio čovek odluke, postigavši 11. gol za crno-bele. Ovo je Mitroviću bio jedini gol na današnjem meču, ali ispostavilo se presudni u ovom derbiju.

U timu Partizana Boven i Radojević postigli su po dva gola. Za Zvezdu pet golova je postigao Basara.

Zvezda je trenutno na šestom mestu Superlige sa devet bodova dok je Partizan treći sa 15 bodova nakon šest odigranih kola. Lider je ekipa Novog Beograda sa 18 bodova.

ZVEZDA KATALONACA: Ernangomez već nezadovoljan! (VIDEO)

Košarkaši Barselone bore se tri kola pre kraja za prednost domaćeg terena u plej-ofu Evrolige. Doigravanje u Španiji će takođe...