EK: Prvi poraz Budućnosti

Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su u Veneciji od istoimenog rivala u 4. kolu Evrokupa, rezultatom 72-67.

Utakmica je protekla u neizvesnoj borbi, bez dvocifrenih prednosti ni na jednoj strani. Kada je o statističkim parametrima reč, razliku je napravio bolji šut za dva poena domaćih.

Najveću prednost na meču ostvario je crnogorski klub, već u prvoj četvrtini, kada je bio u suficitu od 8 poena, dok su na poluvremenu vodili sa 40-33.

Međutim, nisu uspeli da se odlepe na višu razliku i do kraja utakmice igralo se u egalu, s tim da je italijanski sastav preuzeo manju prednost, koju je zadržao do kraja utakmice.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Vet, koji je sakupio 25 poena, na šta je dodao i 7 skokova. U poraženom timu Sili je imao 18 poena, uz 2 skoka i 3 asistencije, dok je Edin Atić dodao 12 poena.

Nakon uvodne utakmice ovog kola u njihovoj grupi, Budućnost je prva, dok je Venecija na 6. mestu.

FSS DONEO ODLUKU: Partizan i Zvezda dobili licencu za Evropu, ali jedan klub još uvek nije

Komisija za licenciranje klubova Fudbalskog saveza Srbijedodelila je licence za takmičenja u organizaciji UEFA Crvenoj zvezdi, Partizanu, TSC-u, Čukaričkom,...