Gruzijci olakšali Španiji plasman na Svetsko prvenstvo! (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Gruzije savladala je Švedsku kao domaćin, u grupi B kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, tim znatno otežavši borbu za plasman u Katar današnjem protivniku. Bilo je 2-0.

Iako je Švedska imala blagu inicijativu, i mnogo veći broj upućenih šuteva (20-9), nisu uspeli da postignu nijedan gol i izgubili su veoma bitnu utakmicu za njih.

Utakmica je dugo obilovala neizvesnošću i rešena je u drugom poluvremenu. Junak domaćih bio je Hviča Kvaracelija, koji je bio dvostruki strelac, u 61. i 77. minutu.

Švedska sada ostaje sa bodom prednosti u odnosu na Španiju na prvom mestu grupe B, ali Španija već večeras ima priliku da ih prestigne na gostovanju Grčkoj. Gruzija je četvrta sa 7 sakupljenih bodova iz 8 utakmica.

IGRA I NA MADRIDSKOJ ŠLJACI: Nadal objavio važne vesti pred početak turnira

Nakon turnira u Brizbejnu početkom godine, Rafael Nadal se vratio tenisu na takmičenju u Barseloni. Posle pobede nad Flaviom Kobolijem,...