Iznenađenje u Crnoj Gori, Francuska i Belgija obezbedile plasman na Mundijal

Fudbalske reprezentacije Francuske i Belgije direktno su se plasirale na Svetsko prvenstvo u Kataru, Holanđani su remizirali sa Crnom Gorom i ozbiljno ugrozili svoju poziciju dok su Velšani osigurali baraž.

U grupi D Francuska je savladala Kazahstan rezultatom 8:0.

Kilijan Mbape je postigao het-trik od šestog do 32. minuta da bi potom u finišu postigao i četvrti gol. U drugom poluvremenu na scenu je stupio Karim Benzema, potom je pogodio i Rabio, pa Grizman iz penala, da bi Mbape postavio konačnih 8:0.

U grupi E Vels je na svom terenu nadigrao Belorusiju i pobedom rezultatom 4:1 pa tako overio drugo mesto i plasman u baraž.

Belgijanci su pobedili Estoniju rezultatom 3:1. Ipak, najveće iznenađenje viđeno je u Podgorici u okviru grupe G gde je Crna Gora u finišu nadoknadila 0:2 i stigla do remija sa Holandijom.

NOVAKU OTVOREN PUT: Niko iz samog vrha ne igra u Rimu?

Sutra počinje glavni žreb masters turnira u Rimu, na kom će se na teren vratiti prvi teniser sveta Novak...